13:41, нд 23 лис 2008 | Погода: Київ 0, з проясненнями, невеликі опади
Зробити стартовою  Додати в вибране   Ru   Ua   Eng
 
ForUm ГОЛОВНА | Новини України | Новини світу | Без політики | Події | Футбол | Коментарі | Аналітика | Регіони | Преса
Інтерв'ю | Онлайн | Фотогалерея | Форум на ForUm'i | Погода | Розваги | Шпилька | Архів | Сервіс | Пошук
| | |

   Цікавинки

   Readme.ru

   Новости xpress-ua.com
   Новости TB
Загрузка...
   Новости КИНО
Загрузка...
   Новые гороскопы
ОвенТелецБлизнецыРак
ЛевДеваВесыСкорпион
СтрелецКозерогВодолейРыбы
Любовь, семья, карьера, здоровье
Коментарі / 21 лютого 2007 | 09:50


Огризко і Король: бути чи не бути? Огризко і Король: бути чи не бути?

Президент України Віктор Ющенко бачить на посадах керівників Міністерства закордонних справ і СБУ виключно Володимира Огризка і Віктора Короля відповідно. Ющенко відзначив, що наполягатиме і надалі на тому, що призначення міністра закордонних справ і голови СБУ відноситься виключно до компетенції Президента. Глава держави підкреслив, що саме Президент здійснює керівництво зовнішньополітичним курсом держави, несе відповідальність за політику безпеки і оборонну політику країни. «Тому конституційна норма якраз і вимагає, передусім, формування відповідної кадрової політики, тому я наполягатиму, що це президентська кадрова політика», - сказав Ющенко.

За його словами, у разі відмови парламенту призначити Огризка і Короля будуть призначені виконуючі обов'язки. Він підкреслив, що не розділяє політику уряду і парламенту з даного питання: «Я не підтримуватиму рішення такого характеру, які сьогодні демонструють парламент або прем'єр-міністр».

Ющенко заявив, що не має наміру сьогодні вносити інші кандидатури на розгляд парламенту, і не виключає як варіант повторне подання.


Президент відзначив, що хотів би почути від парламенту і уряду, чим їх не влаштовує кандидатура, зокрема, Огризка. «Людини (Огризко – ред.), яка останні 10-15 років в українській дипломатії займає одне з провідних місць, фахівець... Чому ця людина, яка відповідає національним інтересам сьогодні, через якісь корпоративні або особисті погляди чиїсь не може бути призначений на посаду», - підкреслив він.

Постійний представник Президента в парламенті Роман Зварич заявив, що якщо Верховна Рада не розгляне кандидатури Віктора Короля і Володимира Огризка, Глава держави може скористатися своїми конституційними повноваженнями і внести ті ж кандидатури повторно.

Зварич оптимістично оцінює шанси на призначення Короля главою СБУ. «На профільному комітеті цю кандидатуру підтримали, у тому числі і представники «антикризової коаліції». Та й Огризко - професійний дипломат з величезним досвідом, тому говорити про якісь підстави для відхилення цієї кандидатури дуже важко», - відзначив він.

Раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що при голосуванні в четвер по кандидатурах Володимира Огризка і Віктора Короля фракція БЮТ голосуватиме «за».

У свою чергу лідер фракції «Наша Україна» В’ячеслав Кириленко вважає, що при об'єктивному і неупередженому розгляді кандидатур Володимира Огризка і Віктора Короля парламент повинен затвердити їх на відповідних постах.

Проте перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк, як і раніше, упевнений в тому, що Верховна Рада не підтримає кандидатури Віктора Короля і Володимира Огризка на відповідних посадах. В той же час віце-спікер упевнений, що сам розгляд цього питання в четвер обов'язково відбудеться. Крім того, йому хотілося б, щоб кандидатури, які Президент вносить на затвердження парламентом, заздалегідь узгоджувалися з народними депутатами, «щоб дійсно вносилися ті кандидатури, які б отримали гарантовану підтримку у Верховній Раді, це б було ідеально».

В той же час Мартинюк упевнений, що у випадку, якщо його прогноз підтвердиться і наступного четверга кандидатури Огризка і Короля не будуть затверджені, в цьому не буде нічого страшного, оскільки в Президента є можливість повторно внести ці ж кандидатури або внести інші кандидатури. «Я не бачу в цьому нічого особливого, адже це йде процес, коли Президент виконує свої обов'язки і реалізує право вносити кандидатури, а Верховна Рада зі свого боку виконує свої конституційні обов'язки, згідно з якими тільки і виключно вона може призначати або звільняти того чи іншого члена Кабміну», - підкреслив віце-спікер. Мартинюк переконаний, що Україна не залишиться без міністра закордонних справ і глави СБУ, проте вважає, що це питання буде вирішено дещо пізніше.

Народний депутат, член Партії регіонів Рінат Ахметов також вважає, що парламентська коаліція не проголосує за кандидатури Володимира Огризка на пост міністра закордонних справ і Віктора Короля на пост голови СБУ. Нагадаємо, 15 лютого Прем'єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що представники антикризової коаліції заздалегідь налаштовані негативно відносно кандидатур на посаду міністра закордонних справ Огризка і голови СБУ Короля.

В той же час Президент України Віктор Ющенко заявив, що перед внесенням до парламенту кандидатури Огризка це питання обговорювалося, і не викликало заперечень з боку партій, які входять в антикризову коаліцію.




Юрій Ключковський 11:55 Юрій Ключковський, народний депутат України, фракція «Наша Україна»

Не знаю, як поводитимуться депутати. Наскільки я чув, у них негативне ставлення до кандидатури Огризка. Це чутки, це не позиція, вона офіційно ніде не була заявлена. Більш того, у момент, коли на Огризка покладалися обов'язки міністра, Янукович заявив про його підтримку. Тому я не знаю, яка сьогодні позиція правдива і як часто коаліція мінятиме свою позицію.

Я стараюся нічого не вгадувати і не оцінювати жодних шансів. Завтра все побачимо самі.

Володимир Малинкович 11:43 Володимир Малинкович, директор українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень

Можу сказати, що такий підхід до вирішення складних проблем, який демонструє наш Президент, ні до чого доброго не приведе і в будь-якому випадку викличе конфронтацію у взаємостосунках Президент – влада. Він по суті ігнорує громадську думку України. Є людина, яка відноситься до його найближчого оточення і є заступником керівника його секретаріату. Він влаштує абсолютно всіх, і, проте, Ющенко наполегливо не хоче його призначати міністром закордонних справ. Тільки амбіції, інших пояснень немає. Тільки через те, що він боїться, як би не постраждали його амбіції. Очевидно, що Чалий був би на своєму місці, якби він став міністром, і проводив би ту політику, яка влаштує і наших сусідів, як на заході, так і на сході. Але Ющенко цю думку української і міжнародної громадськості ігнорує і, безумовно, це приведе до загострення взаємостосунків.

Чи приведе це безпосередньо до того, що парламент завтра проголосує проти кандидатури Огризка, я сказати точно не можу. Вважаю, що було б логічним, щоб парламент все-таки продемонстрував, що він представляє більшість українських громадян, і просто так заради президентських амбіцій він поступатися не повинен.

Але я знаю, що в команді Партії регіонів і серед соціалістів є політики, які готові заходити дуже далеко в поступках Президенту. Тому гарантувати, що завтра більшість відкине кандидатуру Огризка, я б не став. Але я не можу і відкинути цей варіант.

У Короля, я думаю, трошки більше шансів. Все залежить від того, яку лінію поведінки вибере Партія регіонів. Якщо вона піде на опір Президенту, якщо вона сприйме цю заяву Президента як по суті бажання нав'язати за будь-яку ціну свою волю, тоді вона може завалити і того, й іншого. Але якщо вестимуться переговори між Президентом і Партією регіонів по якійсь кандидатурі, то як компроміс міг би бути такий варіант: він поступається Огризку і призначає свого ж Чалого, а вони погоджуються на Короля.

Варіанти можливі всі три. Можливо, що обох кандидатів парламент завалить. Можливо, тільки одного Огризка. Можливо, все-таки, що Партія регіонів не проголосує дружно проти цих кандидатур. Зовсім трошки голосів потрібно, і тоді вони пройдуть. Під час сьогоднішніх переговорів і розмов багато що визначиться.

Андрій Шкіль 10:54 Андрій Шкіль, народний депутат України, фракція БЮТ

Наша фракція підтримуватиме президентські кандидатури, це однозначно. У нас є цілий ряд питань до Короля, практично немає питань до Огризка, але ми підтримуватимемо Президента. Я особисто вважаю, що Огризко – один з найкращих кандидатів, яких можна було запропонувати. Це справжній фахівець.

Виникне проблема, якщо не буде вибраний Король, оскільки він не може бути виконуючим обов'язки, а Огризко може бути виконуючим обов'язки, і це не знизить його статус. Це знизить статус України, але ця відповідальність буде вже на коаліції.

Євген Філіндаш 10:37 Євген Філіндаш, народний депутат України, фракція СПУ

Ультиматуми – це не той спосіб спілкування, яким можна досягти результату в спілкуванні з коаліцією. Тому я думаю, що такі форми спілкування не будуть результативними. А остаточне рішення завтра буде нами прийнято. Завтра розглядатиметься це питання в парламенті. Рішення ми ухвалимо незалежно від яких-небудь вимог до нас.

Коаліція відповідає за стан справ в країні. Ми виходитимемо виключно з професіоналізму і ефективності роботи людей на чолі СБУ і МЗС. Виходячи з цього, і ухвалюватимемо рішення.

Шанси в Огризка і Короля, безумовно, є. Але я б не розцінював їх як дуже високі.

Володимир Зубанов 10:22 Володимир Зубанов, народний депутат України, фракція Регіони України

Дійсно, у Президента є можливість ще раз висувати ті кандидатури, які не пройдуть. Це патова ситуація, на перший погляд. Але це якщо враховувати, що Президент взагалі не думає про інтереси країни, народу, він може так себе повести. Але ми думаємо, що в тому випадку, якщо Верховна Рада не проголосує за Огризка і за Короля, то це буде знак Президенту, що треба все-таки шукати інші кандидатури на ці посади. Ніхто в нього не забирає цього права. Єдине що – в інтересах і суспільства, і Президента, і Верховної Ради потрібно знайти такі кандидатури, які б влаштовували більшість у Верховній Раді і, звичайно, Президента також.

Я бачу дві кандидатури на пост міністра закордонних справ – Олександр Чалий і Костянтин Грищенко. Вони професіонали і реально можна їх розглядати. Чалий в адміністрації Президента працює, Грищенко – радник прем'єра. Але це питання домовленостей, компромісів між прем'єр-міністром і Ющенком, і, звичайно, за участю Верховної Ради. Тобто такий компроміс по кандидатурах.

Що стосується СБУ, я нічого не маю проти Короля, але думаю, що там повинні працювати ті, хто знає специфіку СБУ, вихідці з цих служб. Професіоналів в Україні достатньо в цьому напрямі. Я думаю, Президенту їх треба пошукати і все.

Голосування по цих кандидатурах – лакмусовий папірець для Верховної Ради. Якщо вона не підтримає їх, наступний етап – це лакмусовий папірець для Президента, для його державної позиції. Є в нього така позиція чи ні. Якщо він буде знову їх же подавати, я думаю, що це дуже погано. Я вважаю, що Президент повинен шукати компроміс заради стабільності в державі, стабільності зовнішньодержавного курсу, який він проводить.

   Коментарі читачів
Додати коментар
Уважаемые читатели!
Просим вас воздержаться от нецензурных выражений, оскорблений участников дискуссии, бессмысленного флуда и прямой рекламы других интернет-ресурсов.

Редакция оставляет за собой право удалять подобные сообщения и аннулировать регистрацию злостных нарушителей правил.

*Имя:

E-mail:

  залишилось    символiв


изменить профиль

Загрузка...
Загрузка...
СВЕЖИЕ ВАКИНСИИ:
Загрузка...

Вся стрічка


Вся стрічка


Редакція:mail@for-ua.com
Редакція може не поділяти думки авторів публікацій.
При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим
2008©forUm
Передрукування, копіювання або відтворення інформації,
що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна"
у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО

Digital Generation Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100 Новости Дня