| 09:01, ср 09 лип 2008 | Погода: Київ +25, хмарно, без опадів |
|
||
|
|||
|
Readme.ru
Новости xpress-ua.com
Loading...
Новости TB
Загрузка...
Новости КИНО
Загрузка...
Новые гороскопы
|
Коментарі / 9 січня 2008 | 09:51
Нардепи, на роботу!Президент України Віктор Ющенко зажадав від парламенту, щоб нардепи не робили двотижневу перерву в роботі наприкінці січня, як це було завжди. Таку пропозицію Віктор Ющенко написав в офіційному листі спікеру ВР Арсенію Яценюку. Глава держави пропонує, щоб сесія 6-го скликання відкрилася того ж дня, коли буде закрита попередня, тобто 22 січня, а не в лютому. «Депутатами стають не для того, щоб Потім 2-3 голосувань брати перерву. «Люди не розуміють, чому, коли вся країна працює, виняткова каста недоторканих б'є байдики. Новорічних і різдвяних свят повністю достатньо, щоб депутати освіжили власні сили», — написав у листі Ющенко.
Депутат від Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко називає пропозицію Президента Віктора Ющенка відкрити сесію Верховної Ради 22 січня «правовим нігілізмом».
Як передає «Новий канал», на доказ своїх слів Томенко привів цитату з Конституції, де сказано, що чергові сесії Верховної Ради починаються в перший вівторок лютого і в перший вівторок вересня.
Те, що зимових канікул у парламенті може і не бути, підтвердила нардеп від коаліції, представниця БЮТ Ольга Боднар. За її словами, оскільки парламент почав працювати абсолютно недавно, і безліч законів вимагають негайного ухвалення, депутати не повинні йти на зимові канікули.
Нинішній тиждень для нардепів вважається робочим — вони повинні знаходитися в комітетах і фракціях ВР. Правда, більшість з них, за зізнанням їх прес-секретарів, зараз перебуває на відпочинку за кордоном. 15-18 січня пройде останній тиждень засідань. Потім народні обранці планували піти на зимові канікули, а сесію відкрити на початку лютого. Коментарі
12:51 Андрій Сенченко, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ
Я думаю, є цілий ряд питань, які вимагають невідкладного розгляду. Тому я підтримую ініціативу Президента відмінити зимові канікули. Зрозуміло, що всі депутати хотіли б поїхати куди-небудь відпочити, але, зрештою, потрібно вирішувати проблеми, які нагромадилися в країні, а не відпочивати.
Особисто я готовий залишитися і працювати стільки, скільки буде потрібно.
12:47 Андрій Шкіль, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ
Пропозиція Президента повністю розходиться з Конституцією, в якій чітко прописано, коли починається зимова сесія Верховної Ради. Переглянути Конституцію за цей короткий проміжок часу буде дуже складно. Порушувати ж її в таких дрібницях, я думаю, не слід.
Я досить непогано обізнаний у ситуації із законопроектами, і не бачу там такого завалу законопроектів, по яких потрібно голосувати терміново. Якщо такий завал трапиться, працюватимемо цілодобово і прийматимемо по сорок п'ять мільйонів законів щодня. Верховна Рада – це не цех з випуску пиріжків, а найвищий законодавчий орган. Рівень життя людей не залежить від кількості прийнятих законів. Тому тут потрібно працювати. А працювати депутат може як зовні сесійного залу, так і на канікулах.
Навіть при всьому бажанні Президента Верховна Рада не може змінити Конституцію воднораз. Ми можемо ухвалити рішення про цілодобову роботу депутатів, але не можна порушувати Конституцію.
12:10 Ольга Герасим’юк, народний депутат України VI скликання, фракція «Наша Україна»
Я не проти працювати в січні. Ми всі провели різдвяні і новорічні свята дуже яскраво і добре. Якщо пропозиція працювати в січні буде підтримана більшістю депутатів, я абсолютно не проти цього. Я працюю в парламентській асамблеї, і там у нас нагромадилося багато справ. До того ж потрібно розглядати і приймати необхідні закони.
Я думаю, було б краще, якби це рішення було ухвалене перед Новим роком. Як ви знаєте, коли ми закінчували роботу того року, ми проголосували графік роботи на січень. Я думаю, за Президентську ініціативу парламент повинен проголосувати наново. У цьому полягає певна проблема. Що стосується готовності працювати, то готовність є, і це навіть не обговорюється. Але процедура повинна бути дотримана, і це питання потрібно обговорити.
11:49 Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»
Навколо цієї пропозиції Президента виникло вже дуже багато заяв. Це схоже на бурю в стакані. Але, я думаю, певне значення в цій пропозиції є. Парламент у нас не працював півроку у зв'язку з політичною кризою. Верховна Рада шостого скликання півтора місяці вирішувала кадрові питання і до Нового Року нічим крім цього не займалася. Останнє, що вони встигли зробити, і то з певними обмовками, це в поспіху прийняти бюджет. Зараз нагромадилося досить багато невідкладних законодавчих питань, якими потрібно займатися.
Як можна розв'язати цю проблему? По-перше потрібно поважати не тільки дух, але і букву Конституції. Питання не про те, щоб раніше відкрити нову сесію Верховної Ради. Можна поставити питання інакше: продовжити роботу ВР шостого скликаючи. Якщо не повністю прибрати канікули, то максимально їх зменшити. По суті справи, депутати і так були на канікулах в новорічні і різдвяні свята. Січень можна присвятити щільній законодавчій роботі. Крім того, цю проблему можна розв'язати за рахунок планування роботи парламенту, дещо змінивши той час, який відведений на роботу в комітетах, пленарну роботу і зустріч з виборцями. Тут також знайти більш раціональну схему, потрібно виходити із задачі. Якщо є що розглядати в пленарному режимі, потрібно збільшити час роботи в такому режимі. Якщо потрібна більш інтенсивна робота в комітетах, значить потрібно збільшити цей час.
Наскільки мені відомо, зараз багато депутатів ще не повернулися з відпусток. Але це вже питання до керівників фракцій, щоб вони поквапили своїх нардепів повернутися на робочі місця і приступити до своєї роботи хоча б у комітетах.
11:30 Алла Александровська, народний депутат України VI скликання, фракція КПУ
Я і мої товариші по фракції комуністи працюємо. Я працювала 29 грудня, 3,4 січня. Ми все одно працюємо, ми не відпочиваємо. Тому Президент марно турбується. Я особисто як член бюджетного комітету зараз вивчаю бюджет і вислуховую дуже багато критики на адресу уряду Тимошенко і того бюджету, який він висунув.
Якщо говорити про два тижні в перерві роботи парламенту, то час дорогий. У цьому значенні можна погодитися з Президентом, але потрібно поставити йому докір, навіщо він влаштував дострокові вибори, які відняли у нас рік часу. Рік роботи парламенту викинутий коту під хвіст. Тому, я думаю, тут є видимим певний цинізм Президента. Коли йому вигідно, він піднімає певну тему, коли йому невигідно - він умовчує про те, що своєю діяльністю він заважає зміцненню державності України.
11:30 Валерий Баранов, народний депутат України VI скликання, фракція Блок Литвина
Я не розумію, про що говорить Віктор Андрійович. У мене на руках є розклад, який нам видали. Згідно з ним ми повинні 15 січня приступити до роботи. Президент же говорить, що почати роботу потрібно раніше, 22 січня. Як це може бути?
Щодо того, що в лютому будуть парламентські канікули – це для мене новина, про яку я ніколи не чув. Якщо вони будуть, це абсурд. У цьому випадку я повністю підтримую Віктора Андрійовича.
11:07 Вадим Колісниченко, народний депутат України VI скликання, фракція Партії регіонів
Дана заява Ющенка свідчить про його страшну боязнь президентських амбіцій Тимошенко. Він намагається закріпити свій успіх, тому що єдність його партії НУ-НС у парламенті розсипається, це вже видно. Для нього два тижні паузи дуже страшні, адже за цей час Тимошенко сильно укріпить свої позиції, як у коаліції, так і на шляху до президентського крісла.
Чим це підтверджується? Подивіться на наші бігборди. Тільки в диктаторських країнах на кожному розі виглядає обличчя Президента і прем'єр-міністра з плакатів. Якщо вони роблять це за свої гроші, то в їх деклараціях про доходи таких грошей немає. Якщо ж це робиться за чужі гроші, то пан Наливайченко, який претендує на посаду голови СБУ, зобов'язаний порушити кримінальну справу за фактом корупції. Якщо ж це робиться за державні гроші, це говорить про те, що ми скочуємося в інфляцію. Тоді як у нас голодують люди, політичні діячі витрачають на себе любимих гроші.
Підводячи підсумок всьому сказаному, можна зробити висновок, що Ющенко дуже боїться Тимошенко, яка проявила всі свої президентські амбіції. Зимові канікули ніколи не були для депутатів канікулами в звичайному розумінні цього слова. Цей час був відведений нардепам для того, щоб вони могли спокійно посидіти і попрацювати з тими двома тисячами законопроектів, які вже внесені на розгляд у Верховну Раду. Президента ж цікавить проштовхування власних ініціатив. Не більше того.
Коментарі читачів
|
Вся стрічка Вся стрічка |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Редакція:mail@for-ua.com Редакція може не поділяти думки авторів публікацій. При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим 2008©forUm |
Передрукування, копіювання або відтворення інформації, що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна" у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО |