06:27, сб 17 тра 2008 | Погода: Київ +23, хмарно, дощ
Зробити стартовою  Додати в вибране   Ru   Ua   Eng
 
ForUm ГОЛОВНА | Новини України | Новини світу | Без політики | Події | Футбол | Коментарі | Аналітика | Регіони | Преса
Інтерв'ю | Онлайн | Фотогалерея | Форум на ForUm'i | Погода | Розваги | Шпилька | Архів | Сервіс | Пошук
| |

   Цікавинки

   Readme.ru

   Новости Lenty.ru
Загрузка...
   Новости TB
Загрузка...
   Новости КИНО
Загрузка...
   Новые гороскопы
ОвенТелецБлизнецыРак
ЛевДеваВесыСкорпион
СтрелецКозерогВодолейРыбы
Любовь, семья, карьера, здоровье
Коментарі / 23 січня 2008 | 10:39


Регіони Президенту не порадники? Регіони Президенту не порадники?

Президент України Віктор Ющенко своїм указом, який він підписав 21 січня, вивів зі складу Ради національної безпеки і оборони України голів обласних державних адміністрацій, а також голів державних міських адміністрацій Києва і Севастополя.

Зокрема, цим указом відміняється попередній указ Ющенка від 25 травня 2007 року, згідно з яким до складу РНБО були введені вказані посадові осіб.

У свою чергу голова Сумської облдержадміністрації Павло Качур вважає, що перебування губернаторів у складі Ради національної безпеки і оборони «було корисним». Про це Качур сказав у своєму інтерв'ю, відзначивши, що головам ОДА не пояснили причину виведення їх зі складу цього державного органу.

«Про виведення губернаторів зі складу РНБО я, як, мабуть, і всі мої колеги, дізнався з тексту указу Президента України, обнародуваного на офіційному сайті Глави держави. Причину такого кроку нам не пояснили. Вважаю, що перебування керівників областей у Раді нацбезпеки було корисним», - сказав Качур.

Він підкреслив, що пропозиції, які звучали від губернаторів під час засідань РНБО, «до певної міри відображали зріз громадської думки жителів тих регіонів України, які вони представляли».

«Тепер у РНБО не залишилося, на жаль, керівників жодної з областей. А наша присутність на засіданнях Ради давала можливість відчути той сегмент проблемних питань, на які необхідно звертати увагу саме в регіонах нашої держави і які потребують найшвидшого рішення. Саме тому наша присутність в РНБО і була корисною», - відзначив Качур.




Лілія Григорович 12:16 Лілія Григорович, народний депутат України VI скликання, фракція «Наша Україна»

Губернаторів ввели в РНБО, тому що це був час спроби з боку антикризової коаліції неконституційними шляхами узурпувати владу. Не була врахована думка народу, який голосував за коаліцію зовсім іншого формату. Тому Президент ввів до складу РНБО губернаторів, які повинні були репрезентувати позиції регіонів і відображати їх вибір.

Сьогодні такої узурпації влади немає. Як люди проголосували, така коаліція і відбулася. Тому логічним є те, що Ющенко вивів губернаторів зі складу РНБО. Після першого указу Президента, коли була нелегітимна Верховна Рада, Рада безпеки була тим органом, який потрібно було посилити і додати йому шляхом введення губернаторів до складу РНБО можливостей більше відображати і репрезентувати позиції регіонів. Сьогодні такої потреби немає. Зараз є демократична коаліція, я сподіваюся, така ж демократична опозиція. Саме тому крок Президента був цілком логічний.

Андрій Сенченко 12:06 Андрій Сенченко, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ

Історично губернаторів не було у складі РНБО. Це орган, який, на мій погляд, повинен ухвалювати стратегічні рішення. Губернатори ж відповідають не стільки за вироблення, скільки за реалізацію цих рішень на місцях, тому як тактичний крок включення їх у РНБО в складний політичний момент було виправдано. А перебування їх у складі Ради безпеки, і розширення до такої міри цього органу для постійної роботи не зовсім виправдано. Тому, я думаю, що цей крок Президента досить обґрунтований.

Віктор Небоженко 12:05 Віктор Небоженко, політолог, президент соціологічної служби «Український барометр»

Губернаторам нічого було робити в РНБО, їм просто був потрібен якийсь майданчик, де можна обговорювати свої губернаторські проблеми. Те, що Ющенко вивів губернаторів зі складу Ради безпеки, це абсолютно правильно. Інше питання, не зрозуміло, з якою мотивацією це було зроблено.

РНБО у всьому світі – це дуже закрита і вузька організація. Тільки завдяки концентрації повноважень і малому складу учасників вона і отримує сильну політичну вагу. Як тільки вона перетворюється на зал очікування для регіональних лідерів і майданчик суспільного характеру, то втрачає свою унікальність. Можливо, Ющенко це зрозумів і вивів двадцятьох чоловік зі складу Ради безпеки, адже це вже було місцем для зустрічей губернаторів, і як ми вже знаємо, місцем для бійок.

Михайло Чечетов 11:34 Михайло Чечетов, народний депутат України VI скликання, фракція Партії регіонів

З одного боку, в даній ситуації є видимим те, що Президент все-таки намагається ввести РНБО в законодавче русло, оскільки в законі чітко написано, хто може бути членом РНБО. З іншого боку, тут бачиться певна політична доцільність. Адже коли вводилися минулого разу губернатори, Президент хотів мати більшість у Раді безпеки.

Сьогодні, коли такої необхідності немає, губернаторів вивели. Потрібно відмітити, що не всі губернатори того політичного «забарвлення», до якого належить Президент. Свого часу пана Мороза, лідера СПУ, ставили за дужки РНБО, мотивуючи це тим, що він тоді не був членом виконавчої влади. Сьогодні Арсеній Яценюк також не член виконавчої влади, але є членом РНБО.

Леонід Грач 11:32 Леонід Грач, народний депутат України VI скликання, фракція КПУ

У мене складається таке враження, що Віктор Андрійович керує не державою, а якимсь шалманом. То йому потрібно було налякати Партію регіонів, коли вони були у виконавчій владі і показати, що він перетягує ковдру на себе. Тоді Ющенко взяв і оптом всіх ввів у РНБО. Тепер потреба в губернаторах пройшла, він їх виводить.

Це підтверджується несерйозністю і неадекватністю з боку Президента. Він користується органами влади як іграшками і маріонетками.

Петро Гасюк 11:31 Петро Гасюк, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ

Я був дуже здивований, коли Президент ввів губернаторів до складу РНБО. Тому нинішнє рішення Ющенка я оцінюю позитивно. Очевидно, моє здивування не було марним, оскільки перебування губернаторів у Раді національної безпеки було короткочасним.

Я вважаю, що Президент ухвалив зараз вірне рішення, тому що його введення губернаторів до складу РНБО суперечило законодавству щодо складу цього органу.

Михайло Погребинський 11:05 Михайло Погребинський, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології

Я думаю, це крок у торзі за закон «Про Кабінет міністрів України». Річ у тому, що Президент наполягає саме на тому варіанті закону, який він запропонував, і який повертає його повноваження до часів Кучми. Окремо там є дуже великі повноваження для РНБО. Ющенко розуміє, що можливі заперечення стосовно того, що РНБО сформована всупереч закону, згідно з яким туди не повинні входити губернатори, а тільки представники органів центральної виконавчої влади, тому він знімає цей аргумент у критиці свого закону про Кабмін.

Я вважаю це чистою формальністю. У будь-якому випадку, є там губернатори чи ні, РНБО – це допоміжний орган Президента, і все вирішує саме він.

Мені здається, що навряд чи це посилить його позиції в торзі за закон про Кабмін. Поки що Тимошенко публічно не говорить, що її люди відмовляться голосувати, але, я думаю, «під ковром» ця боротьба продовжується.

   Коментарі читачів
Додати коментар
Уважаемые читатели!
Просим вас воздержаться от нецензурных выражений, оскорблений участников дискуссии, бессмысленного флуда и прямой рекламы других интернет-ресурсов.

Редакция оставляет за собой право удалять подобные сообщения и аннулировать регистрацию злостных нарушителей правил.

*Имя:

E-mail:

  залишилось    символiв


изменить профиль

Загрузка...
Загрузка...
СВЕЖИЕ ВАКИНСИИ:
Загрузка...

Вся стрічка


Вся стрічка


Редакція:mail@for-ua.com
Редакція може не поділяти думки авторів публікацій.
При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим
2008©forUm
Передрукування, копіювання або відтворення інформації,
що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна"
у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО

Digital Generation новостная поисковая система redtram Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100 Новости Дня