19:53, вт 14 жов 2008 | Погода: Київ +13, мінлива хмарність, без опадів
Зробити стартовою  Додати в вибране   Ru   Ua   Eng
 
ForUm ГОЛОВНА | Новини України | Новини світу | Без політики | Події | Футбол | Коментарі | Аналітика | Регіони | Преса
Інтерв'ю | Онлайн | Фотогалерея | Форум на ForUm'i | Погода | Розваги | Шпилька | Архів | Сервіс | Пошук
| | |

   Цікавинки

   Readme.ru

   Новости xpress-ua.com
   Новости TB
Загрузка...
   Новости КИНО
Загрузка...
   Новые гороскопы
ОвенТелецБлизнецыРак
ЛевДеваВесыСкорпион
СтрелецКозерогВодолейРыбы
Любовь, семья, карьера, здоровье
Коментарі / 4 лютого 2008 | 10:22


Політики, давайте жити дружно! Політики, давайте жити дружно!

Сьогодні о 15.00 відбудеться засідання Погоджувальної ради парламенту за участю Президента Віктора Ющенка і керівників депутатських фракцій. Політики обговорять варіанти компромісів для розблокування трибуни.

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк напередодні закликав усі політичні сили до нормалізації роботи найвищого законодавчого органу і запропонував компромісний проект постанови щодо вступу України до НАТО.

Згідно з цим документом, рішення щодо НАТО прийматимуть тільки після всенародного референдуму, який може пройти після всіх необхідних процедур у відносинах з Альянсом, - передає «УНІАН» з посиланням на ICTV.

Як повідомлялося, з 18 січня опозиційна Партія регіонів блокує роботу парламенту, вимагаючи розглянути питання, що стосується листа трьох керівників держави щодо приєднання України до Плану дій про членство в НАТО. У зв'язку з блокуванням роботи парламенту, Яценюк відмовився проводити пленарне засідання і закривати першу сесію ВР VІ скликання, як це було передбачено раніше ухваленим рішення.




Валерій Баранов 12:28 Валерій Баранов, народний депутат України VI скликання, фракція Блок Литвина

Прогнози будувати дуже важко. Була така бабця Ванга і Лонга був, які могли займатися подібними речами.

Я можу сказати, що мені дуже хотілося б, щоб коаліція і Партія регіонів прийшли до якоїсь згоди на сьогоднішній погоджувальній раді. Я думаю, трибуна буде розблокована, і сподіваюся, що вони сьогодні домовляться.

Андрій Єрмолаєв 12:24 Андрій Єрмолаєв, політолог, президент Центру соціальних досліджень «Софія»

Я думаю, що буде ухвалено деяке раціональне рішення. Ті питання, які вимагають сприятливої, робочої атмосфери в парламенті, будуть узгоджені. Я вважаю, депутати вислухають послання Президента, буде продовжена робота над бюджетом. Що стосується гострих питань, зокрема, дисциплінованості спікера, вихід з ситуації після зробленої «заяви трьох» і проблеми позиції Верховної Ради по відношенню НАТО, то, напевно, ці теми будуть тупиковими.

У питанні НАТО неможливе рішення однієї сторони. Навіть неможливий компроміс. Тут потрібен консенсус, тому що будь-який компроміс припускає те, що одна сторона може опинитися в меншості, і блокування трибуни може продовжитися.

Яким може бути консенсус? Може бути переглянута заява аж до якихось уточнюючих документів, які прямуватимуть на саміт НАТО, можливо, як постанова парламенту, де буде закладена категорична позиція всіх законодавців про те, що питання вступу України в НАТО буде вирішено тільки після референдуму. Дата референдуму залишиться відкритою темою.

Таким чином, доведеться пожертвувати ПДЧ у 2008 році в обмін на стабілізацію роботи парламенту. Я думаю, ця ситуація могла б стати консенсусною. Питання полягає в іншому: чи підтримає такий підхід Президент, і чи знайде такий підхід розуміння у коаліції? Якщо ні, то кампанія навколо НАТО буде продовжена. Я не виключаю, що на адресу учасників саміту НАТО будуть направлені і інші заяви, не тільки перших осіб, але і опозиційних осіб, партій, об'єднань. Буде напруженим і міжнародний і парламентський фон. Верховна Рада працюватиме в «рваному режимі». На компромісно-узгоджені питання трибуна буде розблокована. На питання, що стали предметом конфлікту, трибуна блокуватиметься.

Юрій Гнаткевич 12:24 Юрій Гнаткевич, народний депутат VI скликання, фракція БЮТ

Я думаю, що запас терпіння з боку спікера Верховної Ради і коаліції вичерпується. Ті плани, про які я знаю, дають нам право працювати в дуже сильному юридичному режимі в умовах блокування трибуни. Я думаю, що такі речі відомі опозиції.

З іншого боку Партія регіонів не набирає популярність такими діями. Електорату сходу і заходу України вже все це набридло. Я думаю, опозиція повинна йти на примирення. Можливий також несподіваний хід, наприклад, Яценюк відкличе свій підпис. Але ПР повинна йти на примирення, тому що є речі, які вже давно пора зупинити.

Володимир Зубанов 11:42 Володимир Зубанов, народний депутат України VI скликання, фракція Партії регіонів

Напевно, згоди з питань проведення референдуму щодо НАТО між коаліцією і опозицією сьогодні досягнуто не буде. Думаю, партія регіонів продовжуватиме блокувати трибуну, тому що це принципове питання і від нього залежить розвиток держави в майбутньому. Я думаю, Партія регіонів повинна стояти до кінця в цьому питанні.

Швидше за все, питання про НАТО відпаде само собою. На початку квітня в Бухаресті відбудеться засідання країн, які входять у НАТО. Якщо в план щодо вступу до альянсу, Україна не буде прийнята, то наступні півроку нас чекає спокійна робота в парламенті. Наступне засідання відбудеться восени.

Я не вірю, що в березні влада проводитиме всеукраїнський референдум. Тому блокування трибуни може продовжитися ще довго. Або ж відкличуть «лист трьох», що малоймовірно, або ж сам порядок проведення засідання в Бухаресті не передбачатиме розгляд питання щодо Україні. Це стане ясно в кінці лютого.

Олександр Голуб 11:08 Олександр Голуб, народний депутат України VI скликання, фракція КПУ

Щоб привести роботу парламенту в нормальний стан Президент повинен припинити втручатися у внутрішні справи Верховної Ради, що є порушенням Конституції. Другий момент: більшість, у тому числі і спікер Яценюк, повинна дотримуватися закони України і регламенту. Тоді робота ВР повернеться в нормальне русло.

На сьогоднішній момент, що стосується Комуністичної партії, то наша вимога - відкликати підпис пана Яценюка під договором, який він не мав права підписувати від імені Верховної Ради, ще не виконано. Головна проблема сьогодні не знята.

Проте, все залежатиме від Партії регіонів. Безумовно, якщо вона відмовиться від блокування трибуни, то фракції комуністів безглуздо продовжуватимуть цей захід. Я думаю, що в цьому випадку ми акції протесту виводитимемо на вулицю.

Анатолій Матвієнко 11:08 Анатолій Матвієнко, народний депутат VI скликання, фракція «Наша Україна»

Найбільш невдячна справа – це давати прогнози. Я думаю, що всі розуміють те, що сесію потрібно починати. Я вважаю, що для початку, можливо, трибуна буде розблокована. В усякому разі, потрібно закрити першу сесію і почати другу.

Чисто з практичної точки зору, очевидно, це може бути зроблено. Можуть бути зняті всі питання, які викликають сумніви, і буде зроблена спроба вирішувати ті проблеми, які не викликають дискусій. Чи може це вирішитися сьогодні? Думаю, може. Але поживемо, побачимо.

11:08 Володимир Полохало, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ

Прогнозувати тут нічого. Все вирішиться на погоджувальній раді. Все залежатиме від того, з чим вийде сьогодні опозиція, з якими вимогами. Ніяких обґрунтованих і соціальнозначущих приводів для продовження блокування спікера Верховної Ради у них зараз немає. Все це перетворюється на фарс.

Якщо опозиція вирішила діяти подібним способом, то це проблема опозиції. Проблемою ж більшості є те, щоб організувати роботу парламенту і не допустити деградації парламентаризму в Україні.

   Коментарі читачів
Додати коментар
Уважаемые читатели!
Просим вас воздержаться от нецензурных выражений, оскорблений участников дискуссии, бессмысленного флуда и прямой рекламы других интернет-ресурсов.

Редакция оставляет за собой право удалять подобные сообщения и аннулировать регистрацию злостных нарушителей правил.

*Имя:

E-mail:

  залишилось    символiв


изменить профиль

Загрузка...
Загрузка...
СВЕЖИЕ ВАКИНСИИ:
Загрузка...

Вся стрічка


Вся стрічка


Редакція:mail@for-ua.com
Редакція може не поділяти думки авторів публікацій.
При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим
2008©forUm
Передрукування, копіювання або відтворення інформації,
що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна"
у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО

Digital Generation Rambler's Top100 bigmir)net TOP 100 Новости Дня