| 12:48, нд 23 лис 2008 | Погода: Київ 0, з проясненнями, невеликі опади |
|
||
|
|||
|
Readme.ru
Новости xpress-ua.com
Новости TB
Загрузка...
Новости КИНО
Загрузка...
Новые гороскопы
|
Коментарі / 11 липня 2008 | 09:55
Ющенко полетів в Швейцарію на 25-ту операцію? Тема отруєння нашого Президента Віктора Ющенка увійшла з активної фази у млявоплинну. Чи не щодня той чи інший лікар Президента (яких уже набралася чи не дюжина), який його лікує, розкриває все нові і нові подробиці хвороби Глави держави.
Так, виявилось, що за час хвороби Віктор Ющенко переніс чи то 24, чи то 25 п'ятигодинних операцій під загальним наркозом! Деякі політики негайно занепокоїлися, чи брав Президент лікарняний на час своєї відсутності, на що лікарі відповіли, що сучасний наркоз відходить дуже швидко, а тому Гарант Конституції не так довго був відсутній на робочому місці. Але ж, так чи інакше, відсутній! Хто ж під час забуття Президента керував країною? На кого залишав Глава держави Україну, відлітаючи або виїжджаючи на чергові медичні процедури? Ось і буквально вчора Ющенко знову відбув до Швейцарії «для планового медичного обстеження і динамічного контролю за реалізацією лікувальної програми щодо виведення діоксину із організму». Це з офіційного повідомлення прес-служби. Що криється під цими словами: аналізи чи ж чергова операція - ніхто не знає. Як ніхто і не знає, чи будуть рано або пізно названі замовники і виконавці скандального отруєння. Принаймні, сам Президент вважає за краще зберігати інтригу. Днями в інтерв'ю австрійській газеті він знову заявив, що знає замовників отруєння, проте не назве, тому що йде слідство, і «зайняті у ньому люди працюють по 15 годин на добу». «У досудовому слідстві мають бути допитані люди, які брали участь в організації тієї самої вечері, де мене отруїли. Ці троє перебувають у Росії і на даний момент мають російське громадянство. Україна офіційно зажадала їхньої видачі», - зазначив Ющенко. . За його словами, наразі на найвищому рівні проходять переговори про їх екстрадицію. «Ці люди добре знають, чому вони знаходяться в Росії. Без їхньої участі у слідстві нам буде дуже важко поставити у цій справі крапку. І я вважаю, що Росія послідує своїм зобов'язанням, які витікають із двосторонньої угоди про юридичну допомогу», - каже Глава держави. Коментарі
15:14 Олександр Стоян, народний депутат VI скликання, фракція Партія регіонів
Президент давно не управляє країною, тільки підправляє те, що роблять інші. Тому його відсутність нікому не заважає, можливо, навіть допомагає. Під час відсутності Ющенка за ці роки мінялося в країні тільки те, що не було гучних заяв, відвідувань ним ритуальних споруд і пам'ятників.
Не думаю, що під час своїх від'їздів Ющенко доручав комусь правити країною. Вона як йшла своїм шляхом, так і йде.
Що стосується того, коли ми дізнаємося імена отруйників Ющенка, я думаю, це трапиться тоді, коли ми дізнаємося, хто убив Кеннеді.
13:46 Леонід Грач, народний депутат України VI скликання, фракція КПУ
Тоді правив, як і зараз, Балога. У нього в руках усі важелі впливу, але вони антиконституційні. Я бажаю Президентові міцного здоров'я і швидкого одужання. На жаль, його заяви у Страсбургу про те, що справа майже розслідувана і близька до завершення, не здійснилася. Треба зняти всі питання, адже рано чи пізно правда вийде назовні.
Мені б дуже хотілося дізнатися причини отруєння Ющенка. Є багато версій, у тому числі і версія Давида Жванії, який найбільш інформований, оскільки був у той час «ближче до тіла» Президента. Цю версію не можна відкидати, потрібно пройти по цьому ланцюжку для того, щоб відкрити суспільству, хто винен.
12:45 Михайло Погребинський, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології
Я думаю, ніхто нікого не замінював. Ми не живемо у законодавчому полі. Перші особи країни у нас не поважають Конституцію, тому ніякої процедури, яка повинна була б бути, не було. Коли людина лежить під загальним наркозом, правильно, щоб її замінювали, але у нас нічого подібного немає.
Я сумніваюся, що нам коли-небудь стануть відомі імена отруйників Ющенка.
12:38 Юрій Гнаткевич, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ
Я знайомий з лікарем, який лікує подібні випадки методом очищення крові. Але Ющенко вирішив лікуватися у дерматологічній клініці методом операцій, тоді коли потрібно очищати кров. Тому я не вірю в те, що він видужав.
Нещодавно я розмовляв з людиною, яка була наближена до Президента у той час. Він говорив про те, що Ющенко дуже комплексує з приводу своєї хвороби, важко переживає щодо стану свого обличчя. Я думаю, саме тому він поводиться неадекватно. Це відбивається на його психіці, відносинах у сім'ї та в інших справах. Тому ми спостерігаємо подібні знервовані, нелогічні дії.
Я думаю, в період операцій країною правило його найближче оточення. Думаю, це була людина, яку називають сантехніком. Я маю на увазі Балогу.
Я думаю, колись будуть відомі виконавці справи про отруєння Президента, але це станеться ще не скоро.
12:21 Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»
Уся ця ситуація ставить питання про те, щоб усе було врегульовано. Зокрема, те, в яких випадках і в якій формі здійснюється процедура передання повноважень.
Багато хто пам'ятає ситуацію в Росії, коли президент Єльцин робив операцію на серці. Він передав на час повноваження прем'єр-міністрові Чорномирдіну. У нас це ніде не передбачено.
Потрібно потурбуватися про те, щоб ця процедура була законодавчо виписана. Потрібно приймати закон, який регулював би характер, форми реалізації повноважень заступником Президента, його статус.
Що стосується розкриття імен отруйників, можу навести, як мінімум, дві аналогії, які показують, що не можна дати однозначної відповіді. Є багато злочинів, які розбурхують громадськість, але відповіді на те, хто винен, нема. Наприклад, справа Гонгадзе. Немає відповіді на питання, хто стояв за його вбивством. Можливо, ми дізнаємося версії відповіді з мемуарів тих або інших політиків, але набагато пізніше. Інший випадок відомий усьому світу – вбивство Джона Кеннеді. Досі з'являється багато версій про те, хто і чому його вбив. Думаю, з отруєнням Ющенка можуть, у кращому разі, назвати людей, які були причетні до злочину. Але повної юридичної відповіді ми, можливо, і не дізнаємося.
11:43 Кость Бондаренко, політолог, директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна
Згідно з Конституцією 2006 року, якщо Президент не може виконувати свої обов'язки, їх виконує спікер парламенту. Між 2004-м і початком 2006-го року Президента замінював прем'єр-міністр. Між 2006-2008 роками – спікер.
Я не думаю, що будуть названі прізвища отруйників Ющенка. Це буде найбільша містифікація в історії людства, про яку говоритимуть багато століть.
11:42 Андрій Єрмолаєв, політолог, президент Центру соціальних досліджень «Софія»
У нашій країні є принцип безперервності влади. У нормальних державах хвороба Президента супроводжується фіксацією відповідної інформації. У цей короткий проміжок його повноваження мають виконуватися другою особою. За існуючим законодавством, в Україні це - спікер.
Українське суспільство було позбавлене інформації про те, коли Президент не міг виконувати свої обов'язки. Слава Богу, що в Україні немає ядерної валізки, бо якби сфера відповідальності за ядерну зброю зависала б у повітрі, вибухнув би скандал. Але оскільки ми роздали всю зброю, то доля нашого єдиного підводного човна і незарядженої гармати нікого не цікавить.
Потрібно з'ясувати, чи існує факсиміле, коли і в яких випадках воно використовувалося. Потрібно розслідувати, чи не збігаються укази Президента з днями, коли він був на операційному столі. Якщо збіги є, то коли і хто ухвалював рішення? Якщо виявиться, що все це відбувалося з ігноруванням відповідальності, коли країна опинялася без керма, це - проблема конституційного розслідування. Я думаю, парламент зобов'язаний відреагувати на цю проблему, організувати розслідування відповідними силовими структурами.
Є тільки одна людина, яка може назвати отруйників. Це - сам Президент. Ще у 2004 році Ющенко і його соратники заявляли про те, що картина ясна. Чотири роки ця ситуація залишається такою, що зависла. Відбулася фальсифікація не стільки подій 2004 року, скільки історії цих чотирьох років. Не покидає відчуття, що всі учасники і потерпілі свідомо уникають швидкого розслідування.
Коментарі читачів
|
Вся стрічка Вся стрічка |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Редакція:mail@for-ua.com Редакція може не поділяти думки авторів публікацій. При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим 2008©forUm |
Передрукування, копіювання або відтворення інформації, що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна" у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО |