| 17:07, пн 13 жов 2008 | Погода: Київ +14, мінлива хмарність, без опадів |
|
||
|
|||
|
Readme.ru
Новости xpress-ua.com
Новости TB
Загрузка...
Новости КИНО
Загрузка...
Новые гороскопы
|
Коментарі / 24 липня 2008 | 09:50
Битва церковних патріархів 25-27 липня у Києві пафосно відзначатимуть 1020-ліття Хрещення Київської Русі. Якщо у минулі роки це свято не відзначалося особливо масштабно, то цього року Віктор Ющенко вирішив влаштувати масовий з'їзд патріархів. І вже знову заявив, що сподівається помирити всі гілки церкви. Президент України надіслав запрошення взяти у ньому участь главам усіх помісних православних церков світу. Втім, патріарх Московський і Всієї Русі Алексій II закликав керівників церков ігнорувати заходи у Києві. Предстоятель Російської православної церкви надіслав листи в усі помісні православні церкви. У зверненнях Алексій застерігає, що у Києві під час святкування може відбутися розкол православ'я. Від участі у заходах уже відмовилася Кіпрська православна церква. Але сам Алексій II свій візит не скасував. Московський патріархат підтвердив, що їхній глава приїжджає до Києва 26 липня.
Московський патріарх не виключає, що Вселенський (Константинопольський) патріарх Варфоломій, який також запрошений до Києва, може визнати неканонічну Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП). Її предстоятеля Філарета Московський патріарх вважає розкольником. Якщо невизнаний Київський патріархат перетвориться на митрополію, а Філарет стане не патріархом, а митрополитом, то Російська православна церква втратить свою канонічну територію.
У Києві також розвернулася війна білбордів. По всьому Києву розвісили білборди із зображенням Вселенського патриарха Варфоломія і Віктора Ющенка. Тим часом днями у столиці з'явилися білборди із зображенням Алексія II і текстом «Україна вітає свого патріарха». В УПЦ МП навіть кажуть, що рекламним агентствам заборонили розміщувати рекламу з Алексієм на шляху його слідування. Нібито влада. Коментарі
14:39 Юрій Кармазін, народний депутат України, фракція НУ-НС
Велике досягнення уже в тому, що дійшло до багатьох політиків і церковних ієрархів - святкувати день Хрещення Русі потрібно в Києві, там, де Русь хрестилася. Тому я думаю, що це абсолютно правильне рішення і вітаю святкування. Стараюся сам робити, що можу до цього моменту. При чому, коли до мене звертаються, я не запитую, якого патріархату церква. Я вважаю, що всі ці розділення будуть подолані самою церквою без втручання політиків.
Я добре знаю історію, і знаю, що патріархат з Києва перемістився до Москви завдяки цареві. Очевидно, такі тоді були вдачі. Очевидно, що це було не зовсім канонічно.
Ми з історії знаємо, що 141 рік московський патріархат був невизнаний. Сьогодні є невизнання УАКЦ і УПЦ КП. Я не беруся судити, хто з них канонічний, як вони об'єднуватимуться. Мені, як патріоту країни, хотілося б, щоб зрештою духівництво порозумілося між собою, і щоб на проповідях не довелося слухати звинувачення на адресу один одного. Особливо це неприємно чути, враховуючи те, що кожен з них говорить про десять заповідей і кожен ставить Христа в приклад. І тут же кидають у ближніх камені.
А що стосується того, що кіпрська церква ухвалила рішення, що у нас цей процес заполітизований, але при цьому до нас не приїхали, а отримали інформацію тільки в Москві. Я не думаю, що це правильно, але це їхнє право. Це при тому, що у нас багато компаній на Кіпрі, що упроваджуємо кіпрський бізнес. Нам практично роблять плювок в обличчя такий подарунок. Не хочете не їдьте, навіщо такі заяви робите. Такі заяви не нас ганьблять, а ту країну, яка робить такі заяви. Якщо говорити, що у них там все без плям, навіть на Кіпрі є плями, щоб одночасно президент і патріарх країни були в одній особі, це можна, це не політизування.
Тим, хто нас намагається вчити, я сказав би: «Люди! Дайте Україні розвиватися самостійно». Господь напоумить усіх наших пастирів, і все буде нормально. Я вважаю, що приїзд Константинопольського патріарха до Києва є найбільшою серйозною подією, і безумовно це величезна честь для нас. Дай Господь, щоб все відбулося мирно, добре.
Я думаю, що з відкритими обіймами ми зустрінемо і Алексія II. Хоча й тут я бачу політику. Політика полягає в тому, що в різний час і в різних місцях молитимуться за жертви Голодомору. Я вважаю, що за всіх загиблих треба молитися, загиблих у війні, репресіях, Голодоморі. І тут політика держави не повинна впливати на політику церкви, зокрема політика Росії.
Ми подивимося, як поведуться лідери церков, це їхнє право вибирати, де вони молитимуться і за що. Але незрозуміло, коли ігнорується молитва за тих, кого немає, хто замучений.
Я б хотів закликати політиків не лізти в церковні справи, а церковних ієрархів відокремити себе від політики.
13:32 Кость Бондаренко, Директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна
Я сприймаю це свято як одну з подій у житті і країни, і церкви. Але не як якийсь ключовий момент. Доцільності проведення святкування Хрещення Русі, з політичної точки зору, я не бачу, тому що навряд чи якась політична сила отримає від цього певні дивіденди.
Україна у черговий раз може привернути увагу світової громадськості, православного світу, насамперед до того, що вона є незалежною державою, а значить: ще раз буде порушене Президентом України питання про створення помісної церкви. Але навряд чи це питання буде вирішене позитивно.
Тобто чергова акція, чергова помпезна подія з мінімальним коефіцієнтом корисної дії.
13:20 Віктор Небоженко, політолог, президент соціологічної служби «Український барометр»
Я не думаю, що Філарет і Ющенко можуть щось розколоти. Проблема почалася дуже давно, коли Філарета прокляв Синод Руської православної церкви. Зараз не можна говорити про якийсь розкол, є напруженість, є труднощі. Але у Руської церкви з'явився свій розкольник, який прокляв того ж Алексія. Руській церкві треба своїми справами займатися.
Створення помісної церкви - це проект, який все одно відбудеться. Він не залежить ні від Філарета, ні від Володимира. Цей процес прямо не пов'язаний із святкуванням Хрещення Русі, швидше, це спосіб нагадати про те, що в Україні повинна бути своя помісна церква, як це є у Грузії, Греції, Румунії. Нічого у цьому поганого немає. Ніхто ж не проклинає румунського президента, грецького тільки за те, що у них є своя помісна церква.
Це буде в Україні, можливо, не з цими особами, з якимись іншими. Ми пройшли найтяжчий період, коли ділили храми на початку 90-х років, гірше вже не буде. Я не думаю, що можливе швидке рішення української помісної церкви, але я і не думаю, що приїзд Вселенського патріарха і святкування Хрещення Русі викличе серйозні розколи. Розкол – це коли ділять майно, а тут ніхто нічого не збирається ділити, і в цьому - головна київська перевага і головна перевага того ж Ющенка. Наскільки я розумію, він не збирається у когось щось відбирати.
12:22 Михайло Погребинський, політолог, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології
Для Ющенка створення помісної церкви - якась ідея фікс, як НАТО – має одні й ті ж самі висхідні передумови: відірватися від Москви раз і назавжди. Тому він не зупиниться ні перед чим, щоб добитися своїх цілей.
В обставинах, що склалися сьогодні, є зацікавленість і УПЦ КП і УАПЦ у тому, щоб перейти під омофор Константинополя, плюс зацікавленість самого Вселенського патріарха, щоб отримати додатково таку величезну кількість приходів (приблизно 15 тисяч).
Склалися унікальні обставини, які для Ющенка дуже сприятливі. Його активність у цьому напрямі зрозуміла. У мене є сумніви, що у найближчі пару днів відбудеться якісний стрибок. Наскільки я розумію, Вселенський патріарх не готовий піти на розрив. Очевидно, що це означатиме конфлікт з Московським патріархатом, внаслідок чого відбудеться дуже серйозний розкол православної церкви. Поки він до цього не готовий, але рухи у цьому напрямі є.
Я розумію, що ці кроки Ющенка – його останній шанс. Ясно, що він піде з політичної арени через рік. І якщо йому не вдасться за цей час добитися НАТО і помісної церкви або просунутися у цьому напрямі так, щоб пройти через межу неповернення, то він вважатиме, що свою місію виконав.
11:56 Євген Філіндаш, директор Центру соціальної аналітики «Лівий погляд»
На жаль, наша оранжева влада без скандалу не може провести навіть таку абсолютно високодуховну і богоугодну справу, як святкування важливої для всього православ'я дати - 1020-ліття Хрещення Русі. Все перетворюється на гризню, скандали і конфлікти. І зрозуміло, що значна і, можливо, головна мета, яку переслідує влада і особисто Ющенко, - це спроба виведення українського православ'я зі структури канонічного Московського патріархату і підпорядкування політичним інтересам керівництва України православної церкви України.
Безумовно, дуже вірогідним виглядає той сценарій, за яким буде зроблена спроба домовитися зі Вселенським патріархом Варфоломієм I про виведення українського православ'я з-під структури Московського патріархату і включення його у підпорядкування Вселенського патріарха. По суті, робиться це руками керівництва України.
І те, що кожну дію, яка б підкреслювала зв'язок українського і російського православ'я, влада намагається затерти в тінь, - зайве підтвердження, що вся ця церемонія направлена на суто політичні цілі, які можуть тільки у черговий раз накалити атмосферу і всередині України, й у взаєминах України та Росії - як церковних, так і світських.
Я прихильник того, щоб церква була відокремлена від держави не тільки за Конституцією. А у нас, на жаль, починаючи з перших років незалежності, прямий взаємозв'язок існує між політикою держави, політикою властей і церковною політикою. Такого бути не повинно. Хоч я і атеїст, але згоден з такими біблейськими словами: Богові - Богове, кесарю - кесареве.
При тому напівкризовому стані економіки та кризовому стані політики краще вирішувати ці проблеми, а не провокувати черговий конфлікт в країні. Всім очевидно, що це призведе до чергового протистояння між різними частинами України та до погіршення відносин з Росією. Більше ці спроби ні до чого не призведуть.
Ще один негативний момент у цій історії. В черговий раз буде завдано удару по іміджу України, тому що навіть таке святкування, як Хрещення Русі, не обійшлося без скандалу, і скандал набиратиме обертів. У світі про Україну складатиметься думка як про країну вічних скандалів: підготовка до Євро-2012 – скандал, святкування Хрещення Русі – скандал, відносини всередині коаліції - постійні скандали. Імідж дуже-дуже негарний складається. Про це, на жаль, захоплено вплутуючись у ці скандали, керівництво країни забуває.
Коментарі читачів
|
Вся стрічка Вся стрічка |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Редакція:mail@for-ua.com Редакція може не поділяти думки авторів публікацій. При повному або частковому передрукуванні матеріалів сайту посилання на http://for-ua.com є обов'язковим 2008©forUm |
Передрукування, копіювання або відтворення інформації, що містить посилання на агентство "Iнтерфакс-Україна" у будь-якому вигляді СУВОРО ЗАБОРОНЕНО |