Ім'я міністра освіти і науки, молоді і спорту Дмитра Табачника асоціюється у багатьох українців швидше зі скандалом, а вже потім з тим, «чому навчають в школі». Втім, сам політик, видно, не проти статусу одіозного діяча, а тому ініціативи, що йдуть від нього, інколи дуже неоднозначні.

Нещодавно в інтерв'ю російському радіо Табачник практично дослівно повідав «чесному народові» про своє спілкування з послом США в Україні. Так, на думку міністра, поради американського посла, що стосуються сфери освіти, направлені на відкіт України до третього світу.

«Я виступаю за те, щоб під час вступу до університету враховувалися три чинники. Перший чинник - це ЄДІ (єдиний державний іспит), або ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) по-нашому. Другий чинник - це накопичувальний бал атестата. І третій - це бал університету. І ось коли американські порадники весь час нам говорять, що університет потрібно усунути від цього... У мене практично кожного місяця буває американський посол. Він дуже збуджений, оберений тим, що Україна намагається вийти на світовий досвід вступу до університету», - сказав Табачник.

Відповідаючи на запитання, чому посол США такий обурений, міністр сказав: «Тому що, напевно, хотілося, аби ми якнайшвидше відкочувалися до сірого третього світу, до рівня дебілізму екваторіальних країн».

«Я йому кажу, що в Америці з декількох тисяч університетів немає жодного - Прінстон, Йель, Гарвард, Джорджтаун, - де б університет був усунений від відбору абітурієнтів. Чому ж ви, пане посол, намагаєтеся дебілізувати український, російський, білоруський et cetera університет? Вони теж повинні мати право», - підкреслив він.

Табачник зазначив, що американський посол повторює зважені дипломатичні інструкції про те, що тестування - це дуже прозора дорога, яка ліквідовує корупцію.

«На що я йому відповідаю, що якби в наші вузи поступали за рекомендаційними листами сенаторів і конгресменів, як у США, то я думаю, що я б не вижив навіть в броньованому автомобілі. Уявляєте, узяв два листи у депутатів Верховної Ради - і поступив у Київський університет, узяв три листи - і поступив у Київський інститут міжнародних відносин. Не звинувачуватимемо американського посла, він працює, як уміє. Мова про інше. Про те, що наші університети, російські університети мають бути повноправними гравцями на світовому ринку освіти», - сказав він.

Міністр підкреслив, що у всьому світі під час вступу до вузу враховуються три чинники: тестування в будь-якій формі, накопичувальний результат по середній школі, бал університету.

У той же час, згідно останнім повідомленням у ЗМІ, той же самий міністр вважає, що для забезпечення освітніх потреб населення України достатньо 90 вищих навчальних закладів, замість наявних, за його відомостями, 900.

«Світовим параметрам відповідає показник, коли один успішний університет відповідає 500-800 тисячам жителів країни. Тобто, якщо в Україні живуть близько 48 мільйонів людей, значить, нам було б достатньо близько 90 вищих навчальних закладів», - сказав міністр, підкресливши, що мати в Україні кількість вузів «близько 900» - явище надмірне. Міністр також повідомив, що нова редакція закону про вищу освіту, який вже пройшов прилюдне обговорення в 600 навчальних закладах, буде представлена на розгляд Кабінету Міністрів на початку червня. Нагадаємо, що у березні Табачник вже прогнозував об'єднання близько 50 вищих навчальних закладів до вересня.

Що ж буде з українськими університетами? Чи не вийде ту, як у відомій приказці: «хотіли як краще - вийшло як завжди»? І, нарешті, чи не стане скорочення вузів ідеальним корупційним майданчиком, на якому батьки, що бажають, аби їхні чада здобули хоч якусь освіту, будуть вимушені змагатися в конкурсі «хто настриже більше овечок»?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2495