Українські паралімпійци завоювали на чемпіонаті Європи з плавання 105 медалей, серед яких 41 золота, 37 срібних і 27 бронзових медалей. Як повідомляє «УНІАН» з посиланням на прес-службу Державної служби молоді і спорту України, національна збірна команда у складі 45 плавців стала першою в загальнокомандному заліку на чемпіонаті Європи, який відбувся на початку липня в Берліні (Німеччина).

Голова Держслужби молоді і спорту Равіль Сафіуллін назвав унікальним результат українських паралімпійців на чемпіонаті Європи з плавання Міжнародного паралімпійського комітету. «Хлопці і дівчата значно випередили таких лідерів світового паралімпійського плавання як Великобританія, Іспанія, Німеччина, Голландія і Росія, і показали свою високу майстерність за рік до старту Паралімпійських ігор в Лондоні», - сказав Сафіуллін, повідомляє «УНІАН».

Українські плавці встановили 9 рекордів світу і 7 рекордів Європи. Троє українських спортсменів - Євген Богодайко, Дмитро Виноградець та Ольга Свідерська визнані кращими атлетами чемпіонату Європи, отримавши на змаганнях відповідно 10, 7 і 6 нагород.

Народний депутат України, президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич нагадав про фінансові труднощі, які могли зірвати участь українців у чемпіонаті, які перед виїздом спортсменів на змагання вдалося вирішити спільними зусиллями керівництво Держмолодспорту і Національного паралімпійського комітету.

Сушкевич додав, що в той час, коли проходили змагання, парламент ухвалив рішення про виділення з державного бюджету цього року додаткових понад 4,6 млн. грн. на підтримку паралімпійського руху в Україні і 9, 7 млн. грн. - на фізкультурно-спортивну реабілітацію і спорт інвалідів.

Друге місце на чемпіонаті Європи зайняли спортсмени з Великобританії, які завоювали 83 нагороди: 27 золотих, 26 срібних і 30 бронзових медалей.

Третє місце зайняли іспанські спортсмени, отримавши 57 медалей: 26 золотих, 13 срібних і 18 бронзових нагород.

У змаганнях взяли участь 433 спортсмени з 36 країн світу.